TÜRKAV DÖRTYOL ŞUBESİ YILLIK İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI | Yeni Doğuş Gazetesi
Yeni Doğuş Gazetesi Hoşgeldiniz.. Bugün

head-reklam1

Ana Sayfa Gündem TÜRKAV DÖRTYOL ŞUBESİ YILLIK İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI 15.01.2013 09:28
TÜRKAV DÖRTYOL ŞUBESİ YILLIK İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

TÜRKAV DÖRTYOL ŞUBESİ YILLIK İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Kısa adı Türkav olan Türkiye kamu çalışanları kalkınma ve dayanışma vakfı Dörtyol şubesi yıllık olağan istişare toplantısını geçtiğimiz pazar günü vakıf salonunda yaptı.
Çok yoğun bir katılımın olduğu ve Divan başkanlığını Türkav Genel Merkez Yöneticisi Naci Kayın’ın yaptığı  toplantıda  açılış ve teşekkür konuşmasını Vakıf Başkanı Reşit Taşkın yaptı.
Başkan Taşkın yaptığı konuşmada şunları söyledi “Vakfımız üç yılda bir seçimli, her yıl seçimsiz istişare toplantısını yapmaktadır. Bu yılda her yıl olduğu gibi seçimsiz istişare toplantısını yapmaktayız.


Vakfımız yaklaşık 15 yıldan beri Dörtyol ve çevresine, üyelerimize ve bölge insanımıza hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz; eğitim, kültür,ayni ve nakdi yardımlar şeklinde olmaktadır.Bu hizmetlerimizde hem üyelerimizden hem de esnaflarımızdan büyük destek görmekteyiz. Yardımlarını esirgemeyen üyelerimize, esnaflarımıza, belediyelerimize ve kardeş sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum.
Bilindiği üzere son günlerde yaşanan hadiseler Türk Milleti’ni derinden üzmüş ve tarifi mümkün olmayan acılar yaşatmıştır. Hükümetin “sıfır sorun” sözleriyle pekiştirmeye çalıştığı dış politika siyaseti de iflas etmiş durumdadır.
Bugün izlenen politika Suriye’de bir iç savaşı engellemeye mi yoksa hızlandırmaya mı hizmet etmektedir? Kaldı ki; Suriye’de bir iç savaş çıkması durumunda, etnik bölünmenin hız kazanacağı bu durumdan en fazla zarar görecek ülkemizdir. Geçmişte PKK terör yuvası haline gelen bu coğrafya iç karışıklıkla birlikte bugün daha da fazlalaşan hasmane tutum sayesinde yeniden Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine kasteden unsurlara ev sahipliği yapacak konuma gelecektir. Bu durumdan Türkiye hem madden hem de manen oluşacak zararını iyi tahlil etmelidir.
Esas tehdit gün gibi aşikârdır. Tehdit edenler belli ettirenler belli, yardım ve yataklık edenler bellidir.


Kandil’deki inlerde yaşamasına devam eden PKK’nın sindiği ve saklandığı adres belli ve ortada iken; bu tehdidi ortadan kaldırmak Türk Milleti’nin bu hükümetten beklediği en büyük hassasiyet olacaktır. Vatan topraklarını beklerken, ülkemizin bekası, milli varlığımızın devamı için görev yaparken PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen evlatlarımızın hesabını sormak, terör örgütüne ve yandaşlarına akıttıkları bunca kanın bedelini ödetmek hükümetin namus borcudur.
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) olarak;
-Azınlık vakıf mallarının iadesini,
- Gökçeada’da Rum Okulunun açılmasının izninin çıkması ve bu okullara kabul edilecek öğrencilerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğunun kaldırılmasını,
-Van Akdamar Kilisesine törenle haç dikip ibadete açılmasını,
-Trabzon’daki Sümela Manastırında ve Anadolu’nun her köşesinde ibadethane adı  altında açılan kiliselerle ayinlerin serbest bırakılmasını,
-Heybeliada’daki tarihi belli “hain yuvası” Ruhban Okulunun açılması için sözler verilmesini,
-Ancak; yıllardır özlemini çektiğimiz Ayasofya’nın hala cami olarak ibadete açılamamasını,
-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hala sahipsiz kalışını,
-Karabağ’da, Hocalı’da yapılan Müslüman Türk’ün katliamı unutularak Azeri kardeşlerimizi hiçe sayıp Ermenistan’ı memnun etme uğruna statlardan Azeri Türk bayraklarının toplatılmasını,
-En önemlisi de günden güne vatanın bölünmez bütünlüğü ile Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğine kast edildiğini müşahede etmekte ve dehşetle izlemekteyiz.
Sonuç olarak TÜRKAV’ın yurt genelinde edindiği intibalar ışığında Türk Milleti’nin mevcut hükümetten beklediği; “Emperyalist güçlerin horoz döğüşü oyununda horozluğa talip olmaktan öteye geçmeyen ve Türk Milleti’nin hayrına olmayan tutum ve davranışlardan bir an önce vazgeçerek Türk Milleti’nin ve Türk Devleti’nin istikbal ve istiklalini garanti altına alacak, vatanın bölünmez bütünlüğünü tesis edecek, terör belasından en kısa zamanda kurtulacak her türlü mücadelenin zaman geçirmeden hayata geçirilerek, “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Dil, Tek Bayrak, Tek Vatan” ülküsünü gerçekleştirmek için gereğini yapmasıdır.”
Bilinmelidir ki, Türk Milliyetçisi Kamu çalışanları asla tavizden yana değildir. Mücadelemiz her zaman her yerde varlığımızın Türk Milleti’nin varlığına armağan edileceğinin yansımasıdır.
VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” dedi.
Türkav Genel başkanı Sinan Yüksel’de yaptığı konuşmada Dörtyol Türkav yöneticilerine, yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, Türkav’ın ülke genelinde yaptığı hizmetlerden bahsetti. Yaptığı konuşmada ülke meselelerinden bahsederek ülkemizde karlofça anlaşmasından bu yana Türk Milletine soy kırım uygulandığını, son günlerde de bu soy kırımın iyice arttığını belirtti.
Daha sonra Faaliyet raporu, Hesap hülasası, ve  Denetleme kurulu raporu okundu ve ibra edildi.
Yönetim Kurulu Üyesi ve kurs Öğretmenleri İsminur Ercan, Erol Gül, Hamit Ayhan Yıldır, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Tecirli, Üye ve kurs Öğretmeni Zafer Demir’e teşekkür belgesi, Türkav Sekreteri İbrahim Arslantaş’a plaket verildi.
İstişare toplantısına Türkav Genel Başkanı Sinan Yüksel, Genel Merkez Yöneticileri İbrahim Vatansever, Naci Kayın, Adem Ekrem Doğan, Osman Vuran, MHP İl Başkanı Adnan Akdaş, Dörtyol belediye başkanı Fadıl Keskin, MHP İlçe Başkanı Adem Cihan, İl Yönetim kurulu üyesi İlyas Berik, Türk Eğitimsen 2 Nolu Şube sekreteri Yaşar Gürakan, Türk Eğitimsen Dörtyol Temsilcisi Fatih Saygılı, Payas Türkav temsilcisi Kerim Kurtoğlu, Kırıkhan Türkav Şb.Başk. Fatih Bilgin, İl genel meclisi üyeleri; Ali Ok, Mahir Yalçın, Hamdi Aykaç, Belediye meclis üyeleri, Dörtyol Ülkü Ocağı başkanı Kaan Mehmet Tarhan , Türkav üyeleri, daire müdürleri, esnaflar katıldı.

Etiketler
Sosyal Medya
PaylaşAnket

Sitemizi Beğendiniz mi ?

Sonuçları Gör

Loading ... Loading ...

Köşe Yazarları

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL